Музей

Музей історії освіти села Кам'янка

"Сучасне, що пам'ятає минуле, гідне майбутнього"

Ідея створення музею історії  школи належить її колишньому директору, заслуженому вчителю України та Болгарії, кавалеру ордена  княгині Ольги – Саказли Тамарі Андріївні (загальний стаж роботи 54р.,  стаж роботи директором –34р.) та всьому педагогічному колективу. Матеріали та експонати для музею збиралися протягом 2004 року та систематично поповнювалися. До цієї роботи залучалися учні та їхні батьки,  учителі та випускники школи, ветерани педагогічної праці. Значний вклад у створення музею внесли меценати школи. 

Урочисте відкриття  музею історії  школи  відбулося у жовтні 2004 року i було присвячене 190-річчю школи. У залах шкільного музею зустрілися випускники минулих років і  сьогоднішні учені.
          Робота з вивчення історії школи продовжується і  сьогодні. В школі працює гурток "Юний краєзнавець" під керівництвом учителя історії Суйчімез В.Д. Учасники гуртка ведуть пошукову роботу, проводять екскурсії для учнiв школи та її гостей, організовують зустрічі з випускниками школи, збирають матеріали для нових експозицій.

Основними завданнями музею є:

  • залучення молоді до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької, художньо-естетичної роботи;
  • формування в молоді соціально-громадського досвіду на прикладах історичного минулого;
  • розширення і поглиблення загальноосвітньої та професійної підготовки молоді засобами позакласної, позашкільної роботи;
  • надання допомоги педагогічному колективу Камянського НВК в упровадженні активних форм роботи з молоддю;
  •  залучення молоді до формування, збереження та раціонального використання Музейного фонду України;
  • вивчення, охорона і пропаганда пам’яток історії, культури і природи рідного краю;
  • проведення культурно-освітньої роботи серед молоді, інших верств населення.

Музей також проводить дослідницьку роботу відповідно до виду музею; систематично поповнює фонди музею шляхом проведення експедицій, походів, екскурсій, а також використовує інші шляхи комплектування, що не суперечать законодавству; здійснює облік музейних предметів, забезпечує їхнє збереження; створює, поповнює стаціонарні експозиції та виставки; організовує та бере участь у районних, міських, обласних, всеукраїнських заходах.

Музей iсторiї школи  складається з 3-х залів

  1. Зал випускників школи
  2. Зал історії освіти села Камянка

Розділи:

160 років гідного шляху

Директора школи

Ветерани педагогічної праці

Меценати  школи

Гордість школи

Капсула часу 1985р.

Калейдоскоп «Планета дитинства»

  1. Зал учнівських шедеврів

Розділи:

Лісова пісня

Бессарабський сувенір

Ними пишається школа

Спортивна гордість школи

Музей працює за такими напрямками:

- організація дослідницької діяльності згідно з тематикою музею;

- систематичне поповнення фондів музею;

- облік музейних експонатів та забезпечення їх збереження;

- створення і поповнення експозиції;

- провадження освітньо-виховної роботи серед учнів

В 1879 р. в селі Ташбунар (зараз село Кам’янка Ізмаїльського району Одеської області) відкрилася двокласна школа, де чотири вчителя навчали 153 учнів, в основному із заможний сімей. В наступному році було створено            2 училища – чоловіче (100 уч.), жіноче (29 уч.), а на початку ХХ століття відкрилася трикласна школа.

         З лютого 1918 року територія Бессарабії знаходилась під владою Румунії. До 1940 року навчання проводилося румунською мовою.

         2 вересня 1944 року вперше після довгої перерви для маленьких мешканців села відкрила двері Кам’янська школа, де було 2 класи.

         Першим директором і першим вчителем цієї школи була Бошкова Юлія Василівна. Її вчителювання продовжили: Староконь (Коваль) Олена Дмитрівна, Попов Дмитро Іванович,  Карагяур Сава Іорданович, Георгієв Василь Іванович, Владимирський Сергій Васильович  (1955 - 1959 рр.), Тютюнко Дмитро Григорович (1959 - 1983 рр.), Саказли Тамара Андріївна (1983 – 2017рр.)

         Основні віхи історії школи ХХ-ХХІ ст.

         З 1944 по 1947 рр. було 2 класи початкової школи, з 1947 по 1952 рр. – семирічна школа, з 1952 по 1991 рр. – середня. Перший випуск середньої школи відбувся в 1956 році. З 1991 по 1996 рр. на базі школи була створена гімназія. НВК являється лауреатом Всеукраїнського конкурсу „100 кращих шкіл України – 2006” в номінації „Школа успіху”, призером обласного туру Всеукраїнської акції «Живи, книга!» «Сім′я – школа – учень – бібліотекар», учасником Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу – Школи сприянню здоров′ю «Школа культури здоров′я – Школа партнерства».

         Кам’янський навчально-виховний комплекс отримав авторське свідоцтво управління освіти та наукової діяльності Одеської облдержадміністрації за розробку теми „Школа сприяння здоров’ю „Здоров’я + інтелект + творчість = Успіх” та нагороджений почесною грамотою Міністерства освіти та науки України за пропаганду здорового способу життя серед дітей та учнівської молоді, впровадження інноваційних виховних технологій щодо формування культури здоров’я позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учасника навчально-виховного процесу.

В 2006-2007 н. р. школа взяла участь в десятій ювілейній міжнародній виставці навчальних закладів „Сучасна освіта в Україні - 2006” та нагороджена почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за пропаганду здорового способу життя серед дітей та учнівської молоді, впровадження інноваційних виховних технологій щодо формування культури здоров’я, позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учасників навчально-виховного процесу. В 2008-2009 н. р. Кам’янський НВК нагороджено дипломом переможця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю за створення сучасної моделі навчального закладу „Школа культури здоров’я – школа партнерства” та вирішення завдань виховання здорового покоління. В 2009-2010 н. р. у тринадцятій міжнародній виставці навчальних закладів НВК нагороджено дипломом за високі творчі досягнення в інноваційному оновленні національної системи освіти. В 2010-2011 н. р. школа взяла участь у Всеукраїнському конкурсі „Школа майбутнього”.

Щороку НВК становиться призером або переможцем районного рейтингу шкіл.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0