Завдання з виховної роботи Кам’янського навчально-виховного комплексу
на 2014/2015 навчальний рік
В Концепції національної Програми виховання, формування здорового способу життя, розвитку духовності і зміцнення моральних основ суспільства поставлені ряд завдань:
- виховання високих моральних якостей, культури і трудової моралі;
- збереження повноцінного фізичного розвитку дітей і молоді;
- запобігання злочинності, попередження інформації, яка містить в собі елементи асоціальної поведінки, жорстокості, насильства, пропаганди наркотичних речовин.
Головною метою виховної роботи Кам’янського НВК є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої, здорової особистості з громадянською позицією, готової до конкурентного обрання свого місця в житті.
Пріоритетним напрямком є всебічний і гармонійний розвиток особистості, яка здібна до саморозвитку, самовиховання і самореалізації, в своїй діяльності керується загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміє традиції свого народу.
Успіх виховного процесу залежить від стосунків між педагогом і учнем, які повинні будуватися на підставі співдружності і ділового партнерства. Вчитель і учень – рівноправні суб’єкти навчально-виховної діяльності. Тому слід більшу уваги приділяти стимулюванню внутрішньої і зовнішньої активності учнів, іх оптимальної участі в суспільній діяльності у справі виховання.
Підвищення результативності виховної роботи в навчальному закладі сприяє вдосконалення системи діючої виховної роботи, пошук нових систем виховання, впровадження розвиваючих
Таким чином, ГОЛОВНИМ ЗАВДАННЯМ ВИХОВНОЇ РОБОТИ в школі в 2014-2015 навчальному році необхідно визнати створення відповідних умов для формування і розвитку високоінтелектуальної свідомої особистості з громадянською, яка готова до конкурентного обрання свого місця в житті на основі обраних профілів роботи школи.
Стан виховної роботи Кам’янського навчально-виховного комплексу
за I семестр 2014-2015 навчального року.
Згідно з річним планом роботи Камۥянського НВК, основних напрямів виховання, спланованих відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 №1243., проведено аналітичну роботу з виховної діяльності за І семестр 2014-2015 навчального року.
В 2014-2015 навчальному році педагогічний колектив школи працює над виховною проблемою: «Формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої, здорової особистості з громадською позицією, готової до конкурентного обрання свого місця в житті».
Річний план виховної роботи школи складений відповідно до річного плану виховної роботи Ізмаїльського відділу освіти та відображує всі напрямки виховної діяльності.
- Громадянське та патріотичне виховання: виховання поваги до державної символіки, любові до рідного краю, села, школи. З цією метою було проведено:
- Місячник патріотичного виховання (грудень)
- Тиждень вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр.
- Тиждень історії (20-24 жовтня)
- Тиждень української мови та писемності (3-7 листопада)
- Творчий конкурс малюнків «Сім’я очима дітей» Роботи що представили школу на районному рівні: Дімов Роман, Тутов Владислав, Коваленкова Вікторія, Палазов Даніїл, Янков Валентин, Неткова Ольга.
- Тиждень патріотичного виховання учитель Крушков В.П., змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед учнів 9-11 кл., бесіда про роль
ЗСУ на сучасному етапі.
- 14 жовтня відбулась зустріч учнів 9-11 класів з воїнами АТО
- Тиждень Мужності (27-31 жовтня)
2 Правове виховання. З метою формування у учнів правової свідомості та правомірної поведінки згідно з річним планом проведено:
- місячник морального виховання (жовтень), місячник превентивно - правового виховання (листопад),тиждень правознавства (6 – 10 жовтня) в рамках яких учні брали участь у дебатах «Твій вибір – твоя відповідальність» учитель Бічева Д.Г., правовому брейн – рингу «Крок до демократії» (9-10кл) Нетков Д.М. годинах спілкування, тематичних класних годинах, консультаціях з правової тематики, анкетуванні, засіданнях центру учнівського врядування «Захист прав дитини».
- Відвідання сімей, де навчаються учні, батьки яких не приділяють належної уваги вихованню дітей.
- На виконання ст.. 35 Закону України «Про освіту», ст.. 6 Закону України «Про загальну середню освіту», Всеукраїнського рейду «Урок» педагогічним колективом здійснюється строгий контроль за відвідуванням учнями шкільних занять. А причини відсутності учнів класні керівники підтверджують відповідними довідками.
- проводились профілактичні бесіди з підлітками девіантної поведінки та учнями закладу щодо профілактики злочинності, правопорушень, бездоглядності.
- Акція «16 днів проти насильства»
- Творчий конкурс «Конвенція ООН очима дітей». Кращими були визнані роботи учнів 1-А, 3-Б, 4-Б, 6-А класів.
- Виховання здорової нації.
НВК є школою культури здоров’я, школою партнерства. В школі реалізується цільовий підхід громади села до проблеми охорони, збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління. Координація взаємодії партнерів громади села дає можливість ефективно використовувати виховну інфраструктуру села:
- проводились уроки фізичного виховання на базі Палацу спорту ім. М.Г. Миндру,
- організовувалась позашкільна діяльність учнів у гуртках у Палаці Культури, музичній школі, дошкільному закладі.
- залучались медичні кадри Камۥянської дільничної лікарні до просвітницько-профілактичної діяльності серед батьків та учнів,
- на прикладах життя наймудріших мешканців села (Рада мудреців) підтримувати громадський інтерес до здоровۥязберігаючих традицій школи та села,
- організовано безкоштовне харчування всіх учнів НВК.
Охорона життя, мотивація здорового способу життя; набуття знань і досвіду щодо власної безпеки; виховання відповідального ставлення до власного здоров'я здійснювалася через наступні заходи :
- Місячник: «Увага! Діти на дорозі» - вересень
- тиждень фізичної культури та спорту (08.09 – 12.09) в якому проведено змагання по міні-футболу, дітболу, волейболу (Учителі Каіш Н.Г., Каіш Д.Д), Свято «Веселі старти» з учнями 2, 4 класів. За підсумками тижня проведено загальношкільну лінійку.
- Тиждень «Абетка безпеки (профілактика ДТП)(15.09 – 19.09),
- години спілкування: «Якщо хочеш бути здоровим - будь».
- Тиждень здорового способу життя (01.12 – 05.12)
- міні - лекції «СНІД та майбутнє людства».
Багато заходів проведено класними керівниками, які після завершення тижня продовжили пояснювально-профілактичну роботу серед учнів та батьків. Упродовж навчального року проведено низку заходів щодо профілактики тютюнокуріння серед учнів НВК.
Протягом семестру проведено бесіди за участю учнів та батьків з питань техніки безпеки на дорогах, особливо в зимових умовах, де головною метою було запобігти порушення правил техніки безпеки на дорогах в умовах зимового періоду. Постійно проводився для учнів інструктаж з правил техніки безпеки при знаходженні в громадських місцях, відвідуванні промислових підприємств, виїздах на екскурсії (під час канікул).
На належному рівні виконувались заходи щодо здійснення санітарно – гігієнічного режиму в школі. Учні 8-11класів самостійно прибирають свої класні кімнати.
4. Художньо-естетичне виховання: розвиток інтересу до культури рідного краю; виховання естетичного смаку, відчуття прекрасного.
Впровадження естетичного виховання, культури, емоційного сприйняття навколишнього світу, самосвідомості та естетичного смаку в музиці, кіно, архітектурі, побуту учнів наполегливо проводили вчителі образотворчого мистецтва, музики, технології, керівники гуртків, класні керівники. На високому рівні проведено:
- свято першого дзвоника.
- Посвячення в першокласники (вересень 2014) (Педагог-організатор Суйчімез В.Д.),
- «Посвята в читачі» (Бібліотекар Кілафли М.І.)
- Осінній бал.
На високому рівні були проведені новорічні заходу, всі класні керівники відповідально підійшли до підготовки новорічних виступів. Цікавими були програми всіх класів. Особливо слід відмітити підготовку 1-4 класів. Діти злагоджено виступали, добре себе вели, не заважали виступам інших класів. Добре було організована програма новорічних виступів в 1-4, 6-А, 6-Б, 8-А, 9-Б,10-А, 11-А, 11-Б класах.
З метою залучення дітей до виготовлення зимових композицій 08.12 було проведено акцію «Ялинка», в який взяли участь учні 1-11 класів. Особливу активність проявили учні 1-А, 2-Б, 3-А, 3-Б, 4-Б, 5-А, 6-А, 7-Б класів. Роботи Пенчева Степана і Георгія, Пармакової Елли, Гаврилової Катерини, Неткової Ольги, Кайряк Тетяни представлені у районному етапі акції та нагороджені грамотами ЦДЮТ
- Екологічне виховання. З метою виховання у учнів почуття єдності з природою, відповідальності за стан її збереження; залучити школярів до громадської діяльності, спрямованої на захист оточуючого середовища; виховувати в учнів відчуття краси природи, її неповторності у І семестрі заплановано та проведено:
- виставка виробів із природного матеріалу та осінніх квітів, овочів, фруктів «Щедрість рідної землі» 08.10.
Кращими визнано роботи учнів 1-А, 2-А, 2-Б, 3-Б,4-Б, 5-А, 6-А, 7-Б, 10-А, 10-Б, 11-Б класів. Роботи Дімової Наталії та Артеменко Євгена, Дімова Романа, Дімова Леоніда, Волкової Яни були відібрані для участі в обласному етапі виставки.
В рамках еколого-натуралістичної виставки було представлено науково – дослідницькі роботи:
«Першоцвіти», « Малі ріки – життя України» «День Довкілля» Гурток «Юнести»
«Метеорологические наблюдения в с. Каменка 2013- 2014 гг.» Амуров Едуард. – 9-Б кл. - керівник Саказли Т.А
« Гибискус. Селекционирование и прививки. Создание есклюзивного растения в домашних условиях.» Томєва Лідія
«Тайный мир пчёл» Рашков Вадим
«Перекотиполе» Ганчева Юлія
«Листопад» Бочева Олена